BARIŞA OYNA KARS’TA / THE RECONCILIATION GAMES IN KARS

BoMoVu Kars’ta Barışa Oynadı!

19-21 Mayıs tarihleri arasında Kars merkez, Yolboyu köyü ve Boğatepe köyünde toplam 51 çocuk ile Kars’a ait eski oyunlar oynadık, oyunlar ile birbirimize nasıl dokunduğumuzu düşündük, aramızdaki ilişkileri nasıl kurallaştırdığımızı, ve tüm bunların bizi nasıl hissettirdiğiniz paylaştık.

Bize Kars ve civarında çocuklara ulaşmamıza yardımcı olan, ve tüm pozitifliğiyle güldürüp sıcacık hissettiren Kamer Vakfı Kars temsilciliğinden Berna Karaca ve Belma Şayir’e çok teşekkür ederiz. Boğatepe köyünde okulunun kapısını açan ve çocuklarla buluşturan Damla hoca’ya çok minnettarız. Ayrıca, BoMoVu’ya tam destek gösteren ve çalışmalarımızın başından beri oyunlar bulmamıza yardımcı olan, Kars’ta bizi müthiş insanlarla buluşturan İhsan Karayazı’ya da teşekkür ederiz.

Barışa Oyna, AB Programı Sivil Düşün desteğiyle sınır bölgelerinde eski çocuk oyunları hatırlayarak, hayatın oyunları ve kuralları etrafında daha fazla çocukla buluşmak üzere yola devam ediyor…

//

BoMoVu played the Reconciliation Games in Kars!

We were in Kars center, Yolboyu village and Boğatepe village between 19 and 21 of May during which we played with 51 children. We played old local games, thought about how we touch each other when we play, how rules are conditioning our relations, and how all those things make us feel.

We thank a lot Berna Karaca and Belma Şayir from the representation of Kamer Foundation in Kars for enabling us to access children in Kars and the region and for making us feel at home in Kars. We are thankful to Damla teacher who opened the doors of her school and introduced us to the kids in Boğatepe village. And we thank İhsan Karayazı who supported BoMoVu from the beginning with finding old games in the region and introducing us to wonderful people.

With the support of EU program Sivil Düşün, The Reconciliation Games will continue to reach out to more children in border areas, remembering old children games, and playing around the games of life and their rules….