Barışa Oyna Sivil Toplum Forumu’ndaydı

4-5 Temmuz 2017 tarihlerinde Ankara’da AB Programı Sivil Düşün tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’nin 45 farklı yerinden ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden aktivistlerin ve AB Türkiye delegasyonunun katıldığı Sivil Toplum Forumu‘nda BoMoVu olarak  2 yıldır Sivil Düşün’ün desteğini alan Barışa Oyna programımızı hem sunduk, hem de Altındağ Belediyesi’nden çocuklarla uygulama şansına sahip olduk.

Çalışma ve gönül arkadaşları Eleni’yi pek özleyen Burcu ve Nil, büyük bir zevk ile çocuklarla oyun oynamadan önce, AB Delegasyonu’na heyecanla  Barışa Oyna’nın  kurguladığı ve temel aldığı beden hafızası konseptini anlatmaya çabaladı. Beden hafızası, duyguların mekanı olan bedende bırakılan bir iz. Oyun oynayarak, güvenli, eğlenceli, haz verici, barışçıl bir ortam içersinde, sınırın varlığını, sınırda yaşamış olanları, hala yaşayanları, yeni sakinleri konuşarak bu iz bırakılabilir… Ve belki birgün, konu açılır da bazı bazı, istemeden de olsa ötekileştirdiğimiz birileri hakkında konuşurken o mutlu hissi hatırlarız.

Bu gurur verici imkanı sağladığı için AB Programı Sivil Düşün ekibine ve bizi güldürüp bizimle oyun oynamayı kabul ettikerli için Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri’nden gelen çocuklara teşekkür ederiz.