Bizim Futbolda Irkçılık Olmaz!

Sporda Irkçılık ve Karşıtlığı serisinin on birincisi olan “Bizim Futbolda Irkçılık Olmaz!” Perşembe günü saat 15.00’da çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Bora İşyar ve Faruk Arhan’ı ağarlayacak olan etkinlik, bütün katılımcılara Zoom ve Youtube canlı yayını üzerinden açık olacak.

Bora İşyar, York Üniversitesi’nde Sosyoloji Doktorasını tamamladıktan sonra Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti, ve İngiltere’de çeşitli üniversitelerde öğretim görevliliği yaptı. Halen İthaki Yayınları’nda ve Blizzard Türkiye’de editörlük yapan İşyar’ın Nations and Nationalism, Journal of Common Market Studies, When Saturday Comes, Late Tackle, ve The Guardian gibi çeşitli dergi ve gazetelerde çıkan yazıları yanısıra Europe after Derrida (Edinburgh UP, 2015) ve Gordon Milne (Mylos Kitap, Kasım 2019) adlı iki de kitabı var. İşyar bu aralar Istanbul, The City of Spies adlı bir kitap üzerine çalışıyor.

Faruk Arhan, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Demokrasi, Ülkede Gündem, Radikal, HaberTürk ve Gazeteport kurumlarında muhabirlik ve editörlük yaptı. Geripas, Diyarbakırspor Düğünde Kalabalık Taziyede Yalnız  kitaplarının yazarı. Medya Eleştirisi ya da Hermes’i Sorgulamak’ adlı kitaba imza atanlar arasında yer aldı. Red Dergisi, Bianet, Radikal Iki, BBC Türkçe, Courrier İnternational’de yazıları yayınlandı. 2000-2001 döneminde Çağdaş Gazeteciler Derneği Istanbul Şb. Başkanlığı görevinde bulundu. Halen serbest gazeteci.

Bu seri, BoMoVu, Oseminars ve Alan Savuması tarafından organize edilen bir Farenet #siyahhayatlaronemlidir (#blacklivesmatter ) aktivitesidir.

Canlı yayınları ve geçmiş kayıtları izlemek için: Oseminars’ Youtube Channel

Seriye kayıt olup Zoom üzerinden katılmak için lütfen sitedeki formu doldurun: https://www.oseminars.com/events/bizim-futbolda-irkcilik-olmaz/