DİJİTAL BEDEN PERKÜSYONU PROJEMİZ DEVAM EDİYOR

Sanatsal bir çalışmada dijital araçlarla bir araya gelmeyi ve çocuklara, diğer çocuklarla “fiziksel mesafeye rağmen müzikal bağ” kurmanın aktif ve yaratıcı olma yollarını bulma konusunda rehberlik etmeyi amaçladığımız “Almanya ve Türkiye’de “Hep Beraber” Dijital Beden Perküsyonu Performansı” projemize, Temmuz 2020’de Almanya’da bulunan Train of Hope Dortmund eV ile birlikte başladık.

Temmuz ayı boyunca, Rengarenk Umutlar Derneği ve Tarlabaşı Toplum Merkezi’nden toplam 15 çocukla beraber, video konferans yoluyla, her iki kurumdan çocuklarla 5’er beden perküsyonu atölyesinde “MelodiOL” isimli müzikal eğitim video serisini birlikte pratik ettik.

Çocukların seçilen ortak bir melodiye öğrendikleri beden perküsyonu hareketleri ile eşlik ettikleri performans videoları, Ağustos ayının ilk haftasında toplanacak ve hem Almanya hem Türkiye’deki çocukların gönderdikleri videolar birleştirilerek ortak bir performans videosu oluşturulacak. ortak performans videosu tüm katılımcı çocuklarla ve tüm partner kurumların web sitelerinden, sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.

Destekleri için Train of Hope Dortmund eV, Rengarenk Umutlar Derneği, Tarlabaşı Toplum Merkezi, Anadolu Kültür ve Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya’ya teşekkür ediyoruz.