Hareketin Özgür ekibi Urfa’daydı

BoMoVu 27-29 Temmuz tarihleri arasında Concern Wordwide Türkiye’nin eğitmenleriyle bir arada olmak üzere Urfa’daydı. BoMoVu’nun hazırladığı “Eğitimcilerin Kapasitesini Geliştirme Programı” (ECD), yerinden olmuş çocuklar ile birlikte çalışan eğitimcilere, çalışmalarında vücut hareketleri ve fiziksel aktiviteleri kullanmak üzere basit beceriler kazandırmayı amaçlayan bir programdı.

Hareketin Özgür gönüllüleri olan Hüseyin Korkma, Renk Koçtürk ve Lider Hepgenç bu üç günlük program için farklı içerikler tasarladılar. Kukla atölyesi, müzede drama, yoga ve nefes pratikleri, beden perküsyonu atölyelerinden oluşan bu içeriklerin esas amacı, eğitimcilerin beden hareketini; konsantrasyon üzerinde çalışmak, çocukların hayal gücünü geliştirmek, rahatlamak, koordinasyon, sözsüz iletişim, topluluk oluşturma aracı olarak kullanabilmeleriydi.

Concern Worldwide ekibi, çok dilli ve 100 kişilik grubun dil problemi yaşamaması için çeviri desteğini program boyunca esirgemedi. Üstelik bir süre sonra fark ettik ki, eğitmenlerin çocuklarla olan çalışmalarını kolaylaştırmasını umduğumuz araçlar, dile olan ihtiyacımızı da azaltıyordu. Bizimle beraber çalışmayı, oyun oynamayı kabul ettikleri için bütün eğitmenlere ve bu imkanı sağladıkları için Concern Türkiye ekibine çok teşekkür ederiz.