Hareketin Özgür yeni dönem gönüllüleriyle buluştu

İlki Ocak- Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşen ve ikincisi için harekete geçtiğimiz Hareketin Özgür projesinde ilk gönüllü atölyesini 12 Ekim Perşembe günü gerçekleştirdik. BoMoVu’nun sporu sosyal fayda için bir araç olarak nasıl kullandığı ve Hareketin Özgür projesinin önümüzdeki yedi aylık süreçte amaçlanan hedefler hakkında kısa bir sunum yapıldı. Akabinde Yusra, Tarlabaşı Toplum Merkezi ve Ad.dar’da gerçekleşmesi planlanan spor ve sanat atölyelerine dair konuştuk. Atölyelerin gerçekleşeceği alanlarda becerisi olan ve bunları paylaşmak isteyen yeni dönem gönüllüleriyle birlikte kısa bir grup çalışması yaparak etkinliklerin içerikleri ve yöntemleri üzerine fikir yürüttük.

 

Futbol, Kontakt doğaçlama, Dövüş sporları, Müzik, Hip-hop, Video klip, Ritim, Doğa Yürüyüşleri, Yaratıcı Drama, Fotoğraf, Beden Perküsyonu ve Jonglaj, Masal Anlatımı atölyelerin gerçekleşmesi planlanan alanlardı. Bu alanlar Hareketin Özgür’ün ilk uygulamasının çıktıları ve toplum merkezlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı.

 

Projenin ilk dönem gönüllülerinden Hüseyin, Enzo, Sarah, Dilek ve Zeynep aramızdaydı, yeni dönemde bizimle olmak üzere aramızda olan gönllülerle daha evvelki deneyimlerini paylaştılar. Nazlı, Sena, Baran, Levent, Betül, Nur Banu, Damla, Ayşegül, bu sefer önceki projeden farklı olarak, toplum merkezlerinin ihtiyaçlarına göre belirlenen aktivitelere nasıl destek olabileceklerini anlattılar. Aktiviteler için bir taslak çıkarılmasına yardımcı oldular.

Shahla ve Othman ise, Yusra Toplum Merkezi’nin temsilcileri olarak yanımızdaydılar. Hepsine toplantının bu kadar keyifli ve verimli geçmesini sağladıkları için çok teşekkür ederiz.

 

Toplantı sırasında paylaştığımız plastik poşetlerin geri dönüştürülmesi yoluyla yapılan çantalar için Göçmen Kadınlar’a, dalından topladıkları meyvelerle ürettikleri reçeller ve kurabiyeler için Kadın Kadına Mülteci Mutfağı’na, rengarenk yoyolar ve sabunlar için Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na tüm emekleri ve dayanışmaları adına ayrıca teşekkür etmek isteriz.

 

Hareketin Özgür, İsviçre Büyükleçiliği tarafından desteklenmektedir.