Mimiko ile Kadından kadına Muay Thai dersleri başladı

 

Açık Toplum Vakfı’nın desteğiyle Kadından kadına Muay Thai derslerine başlıyoruz. Otonom ve katılımcı bir örgütlenme biçimine sahip olan Feminist Fight Club’ün öncülüğü ve katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu dersler ile amacımız, sporlarda yer alan ayrımcılıklardan biri olan cinsiyetçilikle mücadele etmek.

Güçlendirme adına müthiş bir etkiye sahip olan spor, aynı zamanda endüstrilerin ve siyasetlerin elinde önyargıların ve cinsiyetciliğin pekiştirildiği bir alete dönüşme potansyelini beraberinde taşıyor.

BoMoVu, spor yapan kadın çoğunluklu bir ekip tarafından kurulmuş bir dernek olarak, sporlarda olağan sayılan ve mazide kalmasını umduğumuz bilimsel antropomorfi niteliğinde bedensel eşitsizliğine dayanan bir ayrışmayı yapısal hale getirmiş, çeşitliliği sakatlık sayan, sakatlığı da kusur bulan bi spor sisteminde kuruldu. Bu bağlamda, erkeklere kapalı olan bu programın amacı, ayrıştırıcı sistemi desteklemek değil, eril hakimiyeti altında tutulmuş bir dalda kadınların kendilerini güçlü ve kapasiteli hissedebilecekleri bir alan kurmaktır.

Muay Thai antrenörü Gözde Mimiko Türkkan eşliğinde verilecek bu derslere katılım ücretsiz ve tüm kadın ve translara açıktır.

Antrenör Mimiko hakkında daha fazla bilgi için:

http://muaythaimimiko.com/

 

Feminist Fight Club’ün bünyesinde verilen bu derslere kayıt için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:

https://goo.gl/forms/gNwR1AqnUCYPP42i2

 

Feminist Fight Club facebook grubu:

https://www.facebook.com/groups/1250907094988634/?hc_ref=SEARCH

 

Dersler pazartesi akşamları saat 19:00’da Dancentrum’da yer almaktadır:

http://www.dancentrum.com/

Adres: Harbiye Çayırı Sok. Kısmet İş Merkezi No:3 Kat:4, 34373 Şişli/İstanbul

  
 
Bu çalışma Açık Toplum Vakfı tarafından desteklenmektedir.
Kadından kadına Muay Thai derslerin içeriği Açık Toplum Vakfı’nın resmi görüşlerini yansıtmaz. Burada verilen bilgi ve sunulan görüşlerin tüm sorumluluğu BoMoVu’ya aittir.