BoMoVu mekanı, herkesin hareket edebilmesi için paylaşıma açtığımız, bizlerle iletişime geçerek ücretsiz yararlanabileceğiniz bir alan…
BoMoVu mekanını kullanmak üzere; ekonomik sebeplerle spor veya sanat pratiği yapabileceği mekanlara erişimi olmayan veya cinsiyet, etnisite, yaş, bedensel engellilik vb. nedenlerle ayrımcılığa uğradığı için var olan ortak mekanlarda üretimini gerçekleştiremeyen sporculara ve performans sanatçılarına özellikle çağrı yapıyoruz. Böyle bir mekanı zaten hareketin önündeki bu tür engelleri, eşitsizlikleri aşmak için tasarladık.

Mekanı nasıl kullanıyoruz?
Mekan kullanımı kişisel ve grup antrenmanları, iç atölyeler, prova, toplantı gibi çalışmaları gerçekleştirmek için uygundur.
Mekan kullanımını tek seferlik ya da düzenli bir programla gerçekleştirmek üzere bizlerle iletişime geçerek planlayabiliyorsunuz. Pandemi koşullarında mekan kullanımına dair kurallar konusunda bu süreçte bilgi veriyoruz.

Sanatçılar için iletişim ağı ve sahne imkanı
A Corner in the World, Arthere ve BoMoVu olarak, yerinden edilmiş ve /veya kadın/ queer sanatçılarla BoMoVu mekanında tanışmak ve bu sanatçılar arasındaki iletişimi sağlamak için işbirliği geliştirmeye çalışacağız. Bu sanatçılar, provalar için BoMoVu mekanını kullanmanın yanı sıra, bir performans üretir ve göstermek isterlerse Fransız Enstitüsü işbirliği ile gösterim için mekan desteği sağlamaya çalışacağız.
Prova alanının yanı sıra sanatçıların bir araya gelmelerini, sanatsal yaratımlarını ve sektörel deneyimlerini paylaşma için toplantılar düzenlemelerini ve bir dayanışma ağı kurmalarını destekleyeceğiz. Bu sistem ile sansüre uğrayan, yeterli kaynağa erişemeyen veya yerel sahneler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan sanatçıları açık alanımızla desteklemeyi hedefliyoruz. Bu projede, iletişim ağını genişletmek konusunda Arthere ve A Corner in the World’le iletişim halindeyiz.
BoMoVu Mekanı’na bekliyoruz !

İletişim: ozgurdoga.gorurgoz@bomovu.org

BoMoVu mekanı kullanımı için bu formu doldurabilirsiniz.