Goal@Home Kitabı

Her zaman sahaya veya sokağa çıkıp arkadaşlarımızla spor yapamayabiliriz. Bir araya gelemediğimiz bu günlerde bu aktivite kitabı spor yoluyla kız çocuklarının becerilerini geliştirmeye yarayan Goal programının Goal konularını öğrenmenin ve aktif kalmaya devam etmenin muhteşem bir yolu. Goal@Home Oyun Kitabı'nda evde kendi başına, bir grup arkadaşınla ya da aile üyelerinle birlikte yapabileceğin eğlenceli birçok egzersiz var. Onların da öğrenebilmesi için aktiviteleri çevrendekilerle paylaşabilirsin. Goal programı, Women Win Derneği tarafından geliştirilmiş, bu kitabın Türkçe'ye çevirisi BoMoVu derneği tarafından üstlenilmiştir. Goal@Home Oyun Kitabı üç bölümden oluşuyor:

CESUR OL

Bu bölümde boyama, hikaye anlatımı, çizim, labirentler ve eğlenceli testlerle Goal konuları hakkında bilgi edinmene yardımcı olacak çeşitli aktiviteler var.

AKTİF OL

Bu bölüm eğlenceli yoga duruşlarını, kaslarını esnetmenin yeni yollarını ve evindeki farklı eşyaları kullanarak vücudunu nasıl güçlendireceğini göstererek evde nasıl aktif kalabileceğini anlatıyor. Bu bölüm ayrıca kendini gergin veya yorgun hissettiğinde meditasyon egzersizleri ve sakinleştirici nefes alma teknikleri sayesinde dikkatini toplamana ve zihnen sakin kalmana da yardımcı olacak.

YARATICI OL

Bu bölümde, Goal'ün uygulandığı tüm ülkelerden ünlü kadın sporcularla tanışacaksın. Sporcular hakkında bir şeyler okuyacak ve ardından, onları spor yaparken gösteren bir resmi boyayacaksın. Bu bölümün en güzel yanı ise buradaki sayfaları kesip ileride ilham almak için saklayabilecek olman!

Kaynaklar
Türkçe
Kürtçe
İngilizce
Arapça