Paylaşımın Hareketi

Hamburg (Almanya)'da bulunan SUPR SPORTS adlı kuruluş ile ortaklaşa Kasım 2019’da sosyal değişim için spor buluşması düzenliyoruz.

Bu buluşma, sosyal değişim yaratma amacıyla gençlik çalışmalarında sporu kullanan Türkiye'den ve Almanya'dan sosyal girişimciler arasında karşılıklı paylaşım alanı kurmayı hedefler.

19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya'nın Hamburg kentinde yer alacak buluşma, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya (GKTA), BoMoVu ve SUPR SPORTS arasında iş birliği ile ve Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından fonlanan bir projedir.

Üç gün sürecek buluşmada, iki ülkeden 10ar katılımcı sosyal değişim amaçlı spor ve hareket deneyimlerini ve geliştirdikleri bakış açıları hakkında paylaşımda bulunabilecek. Bu süreç içerisinde katılımcılar çeşitli sporlar ve bedensel faaliyetlerin spesifik ve sistemli bir şekilde sosyal değişim aracına nasıl dönüşeceğini göreceklerdir. Bu araçların hedef gruplar ile uygulanması ve ne tür çıktıları olduğunu tartışacak.

Her bir ülkeden birer uzmanın da katılımıyla buluşmanın içeriği zenginleşecek. Konuyla bağlantılı olarak yeni (bilimsel) perspektifler sunarak, bu uzmanlar toplumsal cinsiyet, etki yönetimi veya sürdürülebilirlik gibi konularda yeni pencereler açacaktır.

Sosyal değişim için spor buluşmasının amacı

Bu projenin genel amacı, gençlik ve sosyal çalışmalarda değişim metodu olarak spor alanında iki ülke arasındaki olası iş birliklerini teşvik ederek, bağlam, koşullar ve kavramlar üzerine bilgi değişimi yaratmaktır. Atölyenin ardından ortaya çıkan fikirler daha sonra GKTA'ya sunularak fonlanma ihtimalini taşıyacaktır.

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya hakkında

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya, Almanya ve Türkiye'deki öğrenci ve gençlik değişimleri için merkezi bir irtibat noktasıdır. Türkiye-Almanya öğrenci ve gençlik değişim programları alanına ilgi duyanlara ya da bu alanda çalışmakta olan aktörlere finansal destek, bilgilendirme, danışma, iletişim ağı kurma imkânı sunuyor ve sertifika edinmelerini sağlıyoruz. Her iki ülkeden gençlerin ve uzmanların buluşması için referans projeler geliştiriyor ve üçüncü tarafların projelerini destekliyoruz. GKTA, Türkiye-Almanya değişiminin görünürlüğünü arttırmak için çalışıyor.

SUPR SPORTS hakkında

SUPR SPORTS Hamburg'da yer alan bir genç sosyal girişimidir. Çalışmamız temel olarak sporu sosyal değişim aracı olarak kullanan kurumları ve projeleri hedef almaktadır. Bilgi ve sosyal ağ geliştirmek için bir platform imkanı sunmaktayız. Amacımız: Etkili spor projeleri ile daha adil, sağlıklı ve barışçıl topluma katkı sağlamak.

2019 yılında ilk SUPR SPORTS HUB'ı açtık. 'Hub' toplumda spor aracılığıyla pozitif değişim sağlamak isteyenler için ortak mekan, evdir. Aynı zamanda, 'Hub' yeni başlamak ya da geliştirmek isteyen projeler ve kurumlar için de destekleyici ekosistem sağlamakta.

Destekçiler
image