#KültürdeKadınGücü Destek Programı

BoMoVu, sporu ve beden hareketini sosyal faydaya dönüştürmek için programlar geliştirip, bu alanlardaki ayrımcılıklarla mücadele eden bir dernektir. Gönüllü sporcu ve beden hareketçilerden oluşturduğu ağ sayesinde, ihtiyaç sahibi konumundaki çocuklar, mülteciler, kadınlar gibi çeşitli gruplar ile bir araya gelerek bu grupların sosyal olarak güçlenmelerine katkı sağlamaya çalışır.

Urban Spirit-HipHop Kadınları, dansta cinsel ayrımcılığı vurgulamak, dansla birlikte kız çocuklarına ve kadınlara kendilerini daha iyi ifade edebilecekleri bir platform yaratmak amacıyla ortaya çıkmış bir projedir. Etkinlik kapsamında Istanbul ve Ankara'da sivil toplum örgütleriye dans içerikli çalışmalar düzenlenecektir. Hiphop dansı alanında dünyanın birçok farklı ülkesinde başarıya imza atmış, performanslar sergilemiş, atölyeler düzenlemiş dokuz kadın dansçı; Aydan Uysal, Duygu Etikan, Gülay Tezcan, Hürrem Ç., Kloe Dean (Birleşik Krallık), Cynthia Tobledo (İsveç) ve Queensy (Fransa) ilk kez bu proje için bir araya gelecek. Etkinlik kapsamında hipHop dans kültürünün dalları olan Breaking, House ve Popping'in yanı sıra dört dans atölyesi yapılacak ve en başarılı kadın koreografların performanslarının seyirciyle buluştuğu bir gösteri düzenlenecek.

Tamamı kadınlardan oluşan Myself UK Dance'in sanat direktörü ve dansçı, koreograf ve eğitmen olan Kloé Dean, son 15 yılda dünya çapında çok sayıda gösteri ve yarışma tasarlamış ve sahneye çıkmıştır. Kloé, Birleşik Krallık'ın yanı sıra uluslararası alanda Kopenhag, Brüksel, Bratislava ve Tayvan'da da farklı dans enstitüsü, stüdyo ve eğitim kurumlarında aktif biçimde hip hop ve sokak dansları eğitimi vermektedir. Sanatına yönelik kuvvetli bir tutku ve güçlü bir iş etiğine sahip olan Kloe, hip hop ve urban dans stilleriyle güçlü kadın imgesini savunma mücadelesi vermektedir. 2012 Londra Olimpiyatlarının açılış gösterilerinde de yer almış olan Kloé, bu yıl Londra'daki Laban Tiyatrosu'nda prömiyerini yaptığı yeni hip hop tiyatro gösterisi ' Man Up ' ile burada hip hop alanında sahneye çıkan ilk kadın dansçı oldu.

image

Destekçiler
image