Sosyal Değişim için Spor: Beden Hareketi Programı Geliştirme Rehberi

Eşitlikçi, kapsayıcı ve katılımcı spor ve beden hareketi programları geliştirmek isteyen kurum ve kişilere bir yol haritası çizmek amacıyla hazırladığımız "Sosyal Değişim için Spor: Beden Hareketi Programı Geliştirme Rehberi" yayında!

Bu rehber amatör ve profesyonel spor kuruluşları, spor kulüpleri, federasyonlar, okullar, eğitim merkezleri, psikososyal destek kurumları, sosyal yardımlaşma kurumları, toplum merkezleri, taban hareketleri, hak temelli kuruluşlar, bağımsız örgütlenmeler, sporcular, antrenörler, dansçılar, sanatçılar, beden eğitimi öğretmenleri, diğer branş öğretmenleri, aktivistler ile hak ve özgürlük mücadelesi veren herkes için tasarlanmıştır.

BoMoVu ekibi olarak, bu rehberi aynı zamanda sosyal güçlenme için spor programı geliştirmek isteyen kurum ve kişilerle iletişim kurmanın, birlikte yeni çalışmalara adım atmanın, spor ve beden hareketi alanlarını genişletmenin de zemini olarak görüyoruz.

Bu rehber BoMoVu ekibi tarafından geliştirip Women Win'in desteği ile hazırlanmıştır.

Yazalar: Baran Ucal, Burcu Ayan, Dilek Üstünalan, Eleni Nadin Diker, Erdal Çetin, Hamit Levent Evci, İlknur Hacısoftaoğlu, Medya Güler, Nazlı Durak, Nil Delahaye, Safter Elmas, Sevin Seda Güney.

Editör : Dilek Üstünalan
Yayına Hazırlayan : Cansu Kılınçarslan
Çizer : Cansu Dinç
Grafik Tasarım : Lena Grafik ve Tanıtım Hizmetleri

Katkıda Bulunanlar : Ayşe Şevval Ay, Canan Abeş, Dilan Akbayır, Esra Atalay, Ezgi Türker, Hüseyin Korkma, Menekşe Canatan, Merve Göksu, Onur Gazi Aslan, Selçuk Açıkgöz, Serap Aksoy, Sultan Bozbıyık.

Kaynaklar