Beden Aşırı Yoga

Eleştirel Beden programımız çerçevesinde düzenlediğimiz fiziksel aktivitelerden "Beden Aşırı Yoga", bedenin mükemmellik arayışının ötesindeki yogaya bir davettir.

Yoga; ruh-beden-zihin bütünlüğünü sağlayarak bizi bize bizle anlatan bir farkındalık sanatı. Zihnimiz, bedenimiz için günümüz koşullarında adeta bir hapishane gibi. Sıkışan benliğimizi zihin hapishanesinden çıkarıp özgürleştirmeye davet ediyoruz seni. Çünkü bedenimiz bizim evimiz. Eve dönmeye hazır mısın?

Eğitmenimiz Nurçem Koç, Yoga ile zihinsel, bedensel ve ruhsal dönüşüm yaşayanlardan. Yoga her şeyden önce Nurçem'in kendisine olan önyargısını kırmasını sağladı. Çünkü bedensel engeli sebebiyle yoga yapamayacağına hem inanmış hem de inandırılmıştı. 2 yıl Kundalini Yoga yaptıktan sonra daha meditatif bir yoga şekli olan Yin Yoga'ya yöneldi ve aldığı 100 Saatlik Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi Sertifikasının ardından Türkiye'deki ilk Doğuştan Bedensel Engelli Yoga Eğitmeni oldu. Engelli engelsiz herkesin Yoga'nın şifasından yararlanmasına, bireylerin fiziksel ve sosyal engellerini aşmasına vesile oluyor.

Herkese açık ve ücretsiz yoga paylaşımları Fransa Büyükelçiliği ve Women Win derneğinin destekleriyle gerçekleşiyor.

image